PropertyValue
rdfs:label
  • Apoptygma Berzerk
rdfs:comment
  • Apoptygma Berzerk – norweska grupa tworząca muzykę synth pop / EBM / futurepop. Osiągnęła umiarkowany sukces komercyjny, głównie dzięki charakterystycznej mieszance mrocznego, ale jednocześnie tanecznego synth pop. Zespół wygrał kilka nagród, kilkukrotnie również znalazł się w pierwszej dziesiątce na listach najlepiej sprzedających się singli zarówno w Niemczech, jak i w krajach skandynawskich. Apoptygma Berzerk (w skrócie APB lub Apop) dawała koncerty w Europie, Ameryce Północnej i Izraelu, grając z takimi zespołami jak VNV Nation i Icon of Coil. Wszystkie teksty piosenek zespołu są w języku angielskim. Sama nazwa "Apoptygma Berzerk" ma ukryte znaczenie, lub też nie znaczy kompletnie nic - członkowie zespołu w różnych wywiadach podawali różne wersje. Wokalista Stephan Groth mówi, że "ap
  • Apoptygma Berzerk – norweski zespół o bliżej nieokreślonym gatunku, tworzony przez kilku wytatuowanych chłopców z nadmiarem eyelinera, którzy twierdzą że grają coś o nazwie EBM. Naukowcy cały czas się spierają, czy stworzenia te zaklasyfikować jakoemo, czy jako gotów. Prawdopodobnie tak jak Depeche Mode, grają techno, a czasem rock gotycki. Znaki rozpoznawcze zespołu to:latające spodki, rakiety,piktogramy, komputer C-64, krzyże, czaszki, leopardy, Wielki Brat,jednorożce i kto wie, co jeszcze wymyślą. Prawdopodobnie na nowym albumie będą jakieś odwołania do motywukóz, bo tego jeszcze nie było.
dcterms:subject
dbkwik:nonsensopedia/property/wikiPageUsesTemplate
dbkwik:pl.wim/property/wikiPageUsesTemplate
abstract
  • Apoptygma Berzerk – norweski zespół o bliżej nieokreślonym gatunku, tworzony przez kilku wytatuowanych chłopców z nadmiarem eyelinera, którzy twierdzą że grają coś o nazwie EBM. Naukowcy cały czas się spierają, czy stworzenia te zaklasyfikować jakoemo, czy jako gotów. Prawdopodobnie tak jak Depeche Mode, grają techno, a czasem rock gotycki. Nikt poza nimi pewnie nie wie, czym jest rock gotycki, ale ważne, że na Castle Party ściągnąć ich chcieli. Nie wiadomo co oznacza nazwa i sam zespół też nie wie. Prawdopodobnie czyjś kot przypadkowo wpisał ją na projekt okładki płyty, chodząc po klawiaturze. Pasją wszystkich członków zespołu jest objeżdżanie z koncertami wszystkich gotyckich festiwali i wiejskich jarmarków, głównie w celu degustacji lokalnych browarów. Potem wklejają na fejsbuka tudzież Instagram, zdjęcia takich trofeów jak piwo Tatra (pamiątka z pobytu w Krakowie). Lubią również pstrykać Iphonem focie z co ładniejszymi fankami,coby pokozaczyć. Znaki rozpoznawcze zespołu to:latające spodki, rakiety,piktogramy, komputer C-64, krzyże, czaszki, leopardy, Wielki Brat,jednorożce i kto wie, co jeszcze wymyślą. Prawdopodobnie na nowym albumie będą jakieś odwołania do motywukóz, bo tego jeszcze nie było.
  • Apoptygma Berzerk – norweska grupa tworząca muzykę synth pop / EBM / futurepop. Osiągnęła umiarkowany sukces komercyjny, głównie dzięki charakterystycznej mieszance mrocznego, ale jednocześnie tanecznego synth pop. Zespół wygrał kilka nagród, kilkukrotnie również znalazł się w pierwszej dziesiątce na listach najlepiej sprzedających się singli zarówno w Niemczech, jak i w krajach skandynawskich. Apoptygma Berzerk (w skrócie APB lub Apop) dawała koncerty w Europie, Ameryce Północnej i Izraelu, grając z takimi zespołami jak VNV Nation i Icon of Coil. Wszystkie teksty piosenek zespołu są w języku angielskim. Sama nazwa "Apoptygma Berzerk" ma ukryte znaczenie, lub też nie znaczy kompletnie nic - członkowie zespołu w różnych wywiadach podawali różne wersje. Wokalista Stephan Groth mówi, że "apoptygma" jest słowem wybranym na "chybił-trafił" ze słownika. Słowo to pochodzi ze starożytnego języka greckiego i oznacza fałdę na damskim ubraniu. Z fonetycznego punktu widzenia poprawna wymowa nakazuje "y" w tym słowie traktować jako długie "u", jednak przeważnie pierwszy człon nazwy grupy wymawia się "apoptigma". Zespół został stworzony przez Stephana Grotha i Jona Erika Martinsena w 1986 roku. Nagrali oni kilka taśm demo. Jon Erik opuścił grupę po niewielkim upływie czasu, będąc niezadowolonym z kierunku, w którym zmierzała muzyka zespołu.