PropertyValue
rdfs:label
 • Zdrowie
 • Zdrowie
rdfs:comment
 • Jedyna faza, gdzie zdrowie nie jest pokazywane w punktach, ale łatwo zauważyć, że po 2-3 ciosach komórka zostaje pokonana. Większe komórki trzeba jednak trafiać wielokrotnie. Nasza komórka może się regenerować pożywiając się. Po utracie całego zdrowia wykluwamy się z jaja.
 • right|thumb|150px|Każdy segment składa się z minimalnie 100 pkt. zdrowia Zdrowie (ang. Health w skrócie HP – Hit Points) to statystyka informująca nas o ilości pkt. zdrowia posiadanych przez daną jednostkę lub strukturę. Aktualne zdrowie może zostać utracone przez obrażenia oraz odzyskane na wiele różnych sposobów. Każda jednostka i struktura posiada aktualny oraz maksymalny poziom zdrowia, wyświetlany nad jej modelem jako pasek podzielony na segmenty. Na poziomie 18 bazowa wartość zdrowia waha się od 1650 do 2347 . Zdrowie kosztuje około 2.67 zł za każdy .
 • Zdrowie reprezentuje maksymalną ilość obrażeń, jaką bohater może przyjąć przed śmiercią. Całkowity poziom zdrowia może być zwiększony poprzez zwiększenie poziomu postaci, założenie odpowiednich przedmiotów i ubrań lub używanie odpowiednich zaklęć. Stracone zdrowie można odzyskać poprzez spożywanie żywności, używanie mikstur lub używanie zaklęć leczących. Szybka podróż, spanie i czekanie przywracają zdrowie do stanu pełnego.
 • Zdrowie – ogólny stan protagonisty, pojawiający się w całej serii Grand Theft Auto (prócz GTA1, gdzie na jedną rozgrywkę, graczowi przysługiwało jedno życie). Wyrażany jest różnie w zależności od gry - jako pasek lub wartość liczbowa. Po wyczerpaniu się paska lub wyzerowania wartości protagonista upada na ziemie bez przytomności, po czym odwożony jest do najbliższego szpitala, spędzając w nim kilka godzin gry. Zabierana mu jest cała broń i część pieniędzy jako opłata za hospitalizację. Zdrowie można uzupełnić podnosząc tzw. apteczki. Każda apteczka podnosi stan zdrowia do 100 (w wypadku pasków - zapełnia takowy). Od Grand Theft Auto: Vice City można także podnieść ten stan jedząc w restauracjach. Maksymalną wartość zdrowia można podnieść na kilka sposobów:
dcterms:subject
Stad
 • Łódź
Grootte
 • 20
straatnaam
 • Zdrowie
V09A
N09A
 • Eindpunt
dbkwik:nl.trams/property/wikiPageUsesTemplate
dbkwik:pl.league-of-legends/property/wikiPageUsesTemplate
dbkwik:pl.leagueoflegends/property/wikiPageUsesTemplate
dbkwik:pl.spore/property/wikiPageUsesTemplate
Logo
 • MPKL.png
N
Afbeelding
 • Zdrowie lijn9 805Na.jpg
Titel
 • Een Konstal 805Na tram op lijn 9
V
abstract
 • Zdrowie – ogólny stan protagonisty, pojawiający się w całej serii Grand Theft Auto (prócz GTA1, gdzie na jedną rozgrywkę, graczowi przysługiwało jedno życie). Wyrażany jest różnie w zależności od gry - jako pasek lub wartość liczbowa. Po wyczerpaniu się paska lub wyzerowania wartości protagonista upada na ziemie bez przytomności, po czym odwożony jest do najbliższego szpitala, spędzając w nim kilka godzin gry. Zabierana mu jest cała broń i część pieniędzy jako opłata za hospitalizację. Zdrowie można uzupełnić podnosząc tzw. apteczki. Każda apteczka podnosi stan zdrowia do 100 (w wypadku pasków - zapełnia takowy). Od Grand Theft Auto: Vice City można także podnieść ten stan jedząc w restauracjach. Maksymalną wartość zdrowia można podnieść na kilka sposobów: * Od Grand Theft Auto III istnieje możliwość podniesienia stanu zdrowia o 25 punktów w stosunku do maksymalnej wartości z "pomocą" prostytutki. Jednak jest to wzrost jednorazowy (po wizycie w szpitalu, zebraniu apteczki lub zapisaniu gry przywraca się wartość domyślna). * W niektórych grach uniwersum 3D maksymalny poziom stanu zdrowia można podwyższyć po ukończeniu: * Grand Theft Auto: Vice City — misji dostawcy pizzy (do 150 pkt). * Grand Theft Auto: San Andreas — misji sanitariusza (do 200 pkt). * Grand Theft Auto: Liberty City Stories — Noodle Punk (o 25 pkt) i Well Snacked Pizza (o 25 pkt). * Grand Theft Auto: Vice City Stories — Air Rescue (o 50 pkt). * Używając kamizelki kuloodpornej część pocisków zostanie w niej, pozostawiając stan zdrowia bez zmian. * Przy pomocy kodów: * gesundheit w GTA III, * aspirine w GTA Vice City, * hesoyam w GTA San Andreas (dodatkowo dostajemy pancerz oraz $250 000), * 3625550100 lub 4825550100 w GTA IV (dodatkowo dostajemy pancerz, ale uniemożliwia to wykonanie achievementów Cleaned The Mean Streets, Finish Him, One Man Army oraz Walk Free, drugi z tych kodów daje także oprócz pancerza dodatkowo amunicję, a uniemożliwia wykonanie jedynie Cleaned The Mean Steets).
 • right|thumb|150px|Każdy segment składa się z minimalnie 100 pkt. zdrowia Zdrowie (ang. Health w skrócie HP – Hit Points) to statystyka informująca nas o ilości pkt. zdrowia posiadanych przez daną jednostkę lub strukturę. Aktualne zdrowie może zostać utracone przez obrażenia oraz odzyskane na wiele różnych sposobów. Każda jednostka i struktura posiada aktualny oraz maksymalny poziom zdrowia, wyświetlany nad jej modelem jako pasek podzielony na segmenty. center|thumb|1000px|Zdrowie na górze jako zielony pasek, a mana na dole jako niebieski pasek Dodatkowo zdrowie jest ukazane na interfejsie jako dwie liczby: pierwsza z nich informuje o aktualnym zdrowiu naszego bohatera, natomiast druga o maksymalnym. Jeśli zdrowie bohatera osiągnie zero, a on nie posiada żadnych czynników zapobiegających śmierci, to wtedy ginie. Maksymalny poziom zdrowia skaluje się wraz ze zdobytym poziomem, co oznacza, że każdy punkt wpływa bezpośrednio na statystyki. Zdrowie może zostać zwiększone za pomocą przedmiotów, run, specjalizacji i niektórych umiejętności bohaterów. Na poziomie 18 bazowa wartość zdrowia waha się od 1650 do 2347 . Zdrowie kosztuje około 2.67 zł za każdy .
 • Zdrowie reprezentuje maksymalną ilość obrażeń, jaką bohater może przyjąć przed śmiercią. Całkowity poziom zdrowia może być zwiększony poprzez zwiększenie poziomu postaci, założenie odpowiednich przedmiotów i ubrań lub używanie odpowiednich zaklęć. Stracone zdrowie można odzyskać poprzez spożywanie żywności, używanie mikstur lub używanie zaklęć leczących. Szybka podróż, spanie i czekanie przywracają zdrowie do stanu pełnego. W większości gier serii Elder Scrolls jeden punkt zdrowia jest równy dwóm punktom wytrzymałości. W The Elder Scrolls V: Skyrim, przez usunięcie współczynników, gracz musi wybierać między zdrowiem, Wytrzymałością i Magią przy każdorazowym awansie poziomu.
 • Jedyna faza, gdzie zdrowie nie jest pokazywane w punktach, ale łatwo zauważyć, że po 2-3 ciosach komórka zostaje pokonana. Większe komórki trzeba jednak trafiać wielokrotnie. Nasza komórka może się regenerować pożywiając się. Po utracie całego zdrowia wykluwamy się z jaja.
is dźwig of
is N09A of
is N of
is V of