PropertyValue
rdfs:label
  • Wizja
rdfs:comment
  • .~ EKENO ~. Kategoria:Opowiadania Kategoria:Legendy miejskie Kategoria:Obrazy
  • Wizja – rodzaj bezczasowej prezentacji, którą Eru Ilúvatar objawił Ainurom, ukazując realne kształty ich Muzyki. Wizja ta nie była pełna, lecz przedstawiała niektóre elementy, takie które pozwalały poszczególnym Ainurom zrozumieć ich wątek, dając im pojęcie o ich dziele i wymaganiach harmonii z innymi. Wizja ta była rodzajem przepowiedni, do której potem Valarowie się odnosili kierując kształtowaniem świata, a mogli ją zobaczyć gdyż nie było jeszcze czasu.
  • thumb| ujawnia Magicznym Wzrokiem (po lewej stare oznaczenie Magicznego Wzroku)Wizja jest własnością jednostek, struktur jak i niektórych czarów przywoływacza, przedmiotów oraz umiejętności bohaterów w League of Legends, sprawiającą, że objęty nią obszar staje się widoczny dla całej drużyny. Przeciwnością wizji jest Mgła Wojny będąca obszarem na którym dana drużyna nie posiada wizji i jest ona przedstawiona jako ciemny całun nad terenem.
dcterms:subject
dbkwik:pl.league-of-legends/property/wikiPageUsesTemplate
dbkwik:pl.leagueoflegends/property/wikiPageUsesTemplate
dbkwik:wiersze/property/wikiPageUsesTemplate
wikipage disambiguates
abstract
  • Wizja – rodzaj bezczasowej prezentacji, którą Eru Ilúvatar objawił Ainurom, ukazując realne kształty ich Muzyki. Wizja ta nie była pełna, lecz przedstawiała niektóre elementy, takie które pozwalały poszczególnym Ainurom zrozumieć ich wątek, dając im pojęcie o ich dziele i wymaganiach harmonii z innymi. Wizja ta była rodzajem przepowiedni, do której potem Valarowie się odnosili kierując kształtowaniem świata, a mogli ją zobaczyć gdyż nie było jeszcze czasu. Później Ilúvatar tchnął w tą wizję Niezniszczalny Płomień mówiąc "Ea!" (Niech się stanie!") co spowodowało powstanie jakby obłoku z żywym sercem - pustej przygotowanej do kształtowania Ei. Kategoria:Metafizyka
  • thumb| ujawnia Magicznym Wzrokiem (po lewej stare oznaczenie Magicznego Wzroku)Wizja jest własnością jednostek, struktur jak i niektórych czarów przywoływacza, przedmiotów oraz umiejętności bohaterów w League of Legends, sprawiającą, że objęty nią obszar staje się widoczny dla całej drużyny. Przeciwnością wizji jest Mgła Wojny będąca obszarem na którym dana drużyna nie posiada wizji i jest ona przedstawiona jako ciemny całun nad terenem. Posiadanie wizji jest konieczne do zdobywania informacji na temat pozycji, stanu i ruchu wszystkich, sprzymierzonych jak i wrogich, jednostek podczas gry. Między innymi informacji na temat: bieżącej lokalizacji, zdrowia, many, kierunku ruchu, posiadanych wzmocnień i przedmiotów. Zdobywanie wizji i ograniczanie jej przeciwnikowi jest jedną z najbardziej decydujących umiejętności potrzebnych w zaawansowanej grze. Wszystkie jednostki w grze gwarantują wizję w określonym promieniu wokół nich, co oznacza, że nieprzyjacielskie jednostki w pobliżu sprzymierzonej jednostki bądź struktury zawsze będą widoczne. Bohaterowie mają zasięg wizji rzędu 1200 jednostek wokół nich, a sprzymierzone stwory i chowańce 1100 jednostek. Przedmioty i umiejętności nie zawsze gwarantują wizję, a jeśli to robią, to w sposób opisany w ich mechanice.
  • .~ EKENO ~. Kategoria:Opowiadania Kategoria:Legendy miejskie Kategoria:Obrazy