PropertyValue
rdf:type
rdfs:label
 • Rodziny z Grove Street (uniwersum 3D)
rdfs:comment
 • thumb|Artwork Rodziny z Grove Street (znane też jako "GSF", co znaczy Grove Street Families) – uliczny gang z miasta Los Santos w stanie San Andreas. Gang Carla Johnsona, wzorowany na prawdziwym gangu Crips. W pierwotnych planach gang ten miał się nazywać Orange Grove Families. Świadczą o tym graffiti Orange Grove Families w Los Santos. Gang Rodziny z Grove Street rywalizuje honorowo z innymi gangami m.in. twardo sprzeciwiając się sprzedaży narkotyków.
Bronie
 • pistolety, Tec 9, SMG, Desert Eagle, noże
lider
Nazwa
 • Rodziny z Grove Street
Kolory
 • zielony
Wrogowie
Sojusznicy
Pojazdy
Członkowie
 • Carl Johnson, Sean Johnson, Melvin Harris, Lance Wilson, Jeffrey Cross, Mark Wayne , Barry Thorne, Emmet, Brian Johnson, Big Devil, Little Devil, Tony, Tarnell, Troy
Grafika
 • Rodziny z Grove Street .jpg
dbkwik:pl.gta/property/wikiPageUsesTemplate
Typ
 • gang uliczny
SA
 • tak
Lokalizacja
 • Ganton, później także Idlewood, Glen Park, ostatecznie ponad 35% Los Santos
abstract
 • thumb|Artwork Rodziny z Grove Street (znane też jako "GSF", co znaczy Grove Street Families) – uliczny gang z miasta Los Santos w stanie San Andreas. Gang Carla Johnsona, wzorowany na prawdziwym gangu Crips. W pierwotnych planach gang ten miał się nazywać Orange Grove Families. Świadczą o tym graffiti Orange Grove Families w Los Santos. Gang Rodziny z Grove Street rywalizuje honorowo z innymi gangami m.in. twardo sprzeciwiając się sprzedaży narkotyków. Szefem tego gangu jest Sean "Sweet" Johnson, a zaraz po nim w hierarchii są Lance "Ryder" Wilson i Melvin "Big Smoke" Harris. Sweet jest przeciwnikiem narkotyków, co wypomina mu Big Smoke i mówi, że Ballas dzięki narkotykom rośnie w siłę. Niechęć do sprzedaży narkotyków przez Rodziny z Grove Street spowodowała, że ten gang stawał się coraz słabszy. Między innymi przez to zginęli Tony, Duży Devil i Mały Devil. Istnieją trzy gangi wchodzące w skład gangu Rodzin: Rodziny z Temple Drive, Rodziny z Seville Boulevard i Rodziny z Grove Street, które początkowo były całością. Przez około pięć lat od wyjazdu Carla, gangi te rozłączyły się. Na początku gry, gangi te nie były w dobrych stosunkach, dzięki czemu Gang Rodziny z Grove Street utraciła swoją pozycję. Carl kilka razy pomaga gangowi m.in zamalowując graffiti innych gangów. Rywalizacja pomiędzy Rodzinami, prowadzi do ich wzajemnego osłabiania. Mimo to pod koniec gry wszystkie rodziny łączą się w jedną paczkę. Carl Johnson jest zaangażowany w konflikt pomiędzy rodzinami w czasie misji Dziewczyna Sweeta, gdy Sweet przebywa tam ze swoją dziewczyną. Po tym incydencie CJ i Sweet dążą do pojednania rodzin. Po wygnaniu Carla z Los Santos i aresztowaniu Sweeta, pozycja GSF znacznie osłabła. Ballasi byli nawet w Ganton. Po ulicach już praktycznie nie chodzili członkowie gangu Rodzin. Po uwolnieniu Sweeta dzięki Mike'owi Toreno i powrocie Carla, gang zaczął odbudowywać swoją pozycję, odbijając Ganton i jeszcze kilka innych dzielnic. Gracz może przejąć wszystkie dzielnice Vagos i Ballas, wówczas gangsterzy z tych gangów nie będą już widoczni w mieście. Członkowie gangu GSF słuchają w pojazdach Radia Los Santos (rzadziej Bounce FM) i zawsze chodzą w zielonych ubraniach, najczęściej w stroju koszykarskim, w zielonych szelkach i zielonej czapce.
is Wrogowie of
is związki of
is Sojusznicy of
is wikipage disambiguates of