About: Hogwart   Sponge Permalink

An Entity of Type : owl:Thing, within Data Space : 134.155.108.49:8890 associated with source dataset(s)

Hogwart - szkoła magii i czarodziejstwa położona w Szkocji założona przez 4 założycieli 22 marca 992 roku. Założyciele to: Godryk Gryffindor, Salazar Slytherin, Rowena Ravenclaw oraz Helga Huppleptoff. Hogwart to szkoła gdzie są 140 różnych schodów, oraz ciepłe pomieszczenia tzw. dormitoria. Hogwart (ponieważ był taki duży) podzielono na 4 części. Na Gryfonów na Ślizgonów, Krukonów i Puchonów. W Hogwarcie były lekcje takie jak: historia magii.

AttributesValues
rdfs:label
  • Hogwart
  • Hogwart
rdfs:comment
  • Hogwart - szkoła magii i czarodziejstwa położona w Szkocji założona przez 4 założycieli 22 marca 992 roku. Założyciele to: Godryk Gryffindor, Salazar Slytherin, Rowena Ravenclaw oraz Helga Huppleptoff. Hogwart to szkoła gdzie są 140 różnych schodów, oraz ciepłe pomieszczenia tzw. dormitoria. Hogwart (ponieważ był taki duży) podzielono na 4 części. Na Gryfonów na Ślizgonów, Krukonów i Puchonów. W Hogwarcie były lekcje takie jak: historia magii.
  • Hogwart, znany również jako Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie (ang. Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry, apf. Skul of witczkraft and łizadrri) - szkoła dla nienormalnych ludzi, która występuje w książkach o Harrym Potterze. Do 1997 roku dyrektorem szkoły był stary dziad o imieniu Albus Percival Wulfryk Brian Dumbledore(w skrócie BisowaDziadygaZSkarkpetami. Po jego śmierci dyrem został koleś od eliksirów, o czym poinformowała gazeta dla czarodziejów. Buda jest stara i została założona w IX/X w. Dewizą szkoły jest: nigdy nie należy łaskotać śpiącego smoka.
  • right|Szkoła Magii i Czarodziejstwa Hogwart|thumb|260px Hogwart to jedna z największych Szkół Magii i Czarodziejstwa. Motto szkoły brzmi: Draco dormiens nunquam titillandus, co oznacza Nigdy nie łaskocz śpiącego smoka. „Hogwart został założony ponad tysiąc lat temu... przez czworo największych czarodziejów i czarownic tamtych czasów: Godryka Gryffindora, Helgę Hufflepuff, Rowenę Ravenclaw i Salazara Slytherina.” —profesor Binns o historii Hogwartu
dcterms:subject
dbkwik:bezsensoped...iPageUsesTemplate
abstract
  • right|Szkoła Magii i Czarodziejstwa Hogwart|thumb|260px Hogwart to jedna z największych Szkół Magii i Czarodziejstwa. Motto szkoły brzmi: Draco dormiens nunquam titillandus, co oznacza Nigdy nie łaskocz śpiącego smoka. „Hogwart został założony ponad tysiąc lat temu... przez czworo największych czarodziejów i czarownic tamtych czasów: Godryka Gryffindora, Helgę Hufflepuff, Rowenę Ravenclaw i Salazara Slytherina.” —profesor Binns o historii Hogwartu Hogwart został założony przez czterech najpotężniejszych czarodziei tamtych czasów: Godryka Gryffindora, Helgę Hufflepuff, Rowenę Ravenclaw oraz Salazara Slytherina. To właśnie od ich nazwisk powstały cztery domy. Początkowo założyciele samodzielnie wybierali osoby, które są godne studiowania magii, jednak po pewnym czasie Salazar Slytherin zażądał, aby przyjmować do szkoły tylko osoby czystej krwi. Nie zdołał przekonać do tego pozostałych założycieli, więc opuścił zamek. Wokół tego wydarzenia narosła legenda o Komnacie Tajemnic. Szkołę wielokrotnie przeszukiwano w celu znalezienia owej Komnaty
  • Hogwart - szkoła magii i czarodziejstwa położona w Szkocji założona przez 4 założycieli 22 marca 992 roku. Założyciele to: Godryk Gryffindor, Salazar Slytherin, Rowena Ravenclaw oraz Helga Huppleptoff. Hogwart to szkoła gdzie są 140 różnych schodów, oraz ciepłe pomieszczenia tzw. dormitoria. Hogwart (ponieważ był taki duży) podzielono na 4 części. Na Gryfonów na Ślizgonów, Krukonów i Puchonów. W Hogwarcie były lekcje takie jak: historia magii.
  • Hogwart, znany również jako Szkoła Magii i Czarodziejstwa w Hogwarcie (ang. Hogwarts School of Witchcraft and Wizardry, apf. Skul of witczkraft and łizadrri) - szkoła dla nienormalnych ludzi, która występuje w książkach o Harrym Potterze. Do 1997 roku dyrektorem szkoły był stary dziad o imieniu Albus Percival Wulfryk Brian Dumbledore(w skrócie BisowaDziadygaZSkarkpetami. Po jego śmierci dyrem został koleś od eliksirów, o czym poinformowała gazeta dla czarodziejów. Buda jest stara i została założona w IX/X w. Dewizą szkoły jest: nigdy nie należy łaskotać śpiącego smoka. Szkoła zlokalizowana była w średniowiecznym zamku położonym gdzieś w Szkocji(podczas kręcenia filmu Nessie ukradł reżyserowi Laysy); dokładną lokalizację znali tylko interesanci. Jak sugeruje dokument telewizyjny zrealizowany przez Discovery Channel, inspiracji autorka szukała, przekopując ogródek swojej przyjaciółki w zamian za jakieś drobne. Do tej budy mogą chodzić jedynie osoby pochodzące z rodzin czarodziejów. Wyjątkami są osoby mające w rodzinie jednego czarodzieja (matkę, albo starego) albo osoby, które pochodzą z rodziny mugoli, jednak mają zdolności magiczne, tak jak Hermiona Granger. Naukę w szkole zaczyna się w wieku jedenastu lat, a trwa ona siedem wiosen. W ciągu tych lat uczniowie piszą dwa bardzo ważne testy: w piątej klasie tzw. SUM-y, oraz w siódmej Owutemy.
Alternative Linked Data Views: ODE     Raw Data in: CXML | CSV | RDF ( N-Triples N3/Turtle JSON XML ) | OData ( Atom JSON ) | Microdata ( JSON HTML) | JSON-LD    About   
This material is Open Knowledge   W3C Semantic Web Technology [RDF Data] Valid XHTML + RDFa
OpenLink Virtuoso version 07.20.3217, on Linux (x86_64-pc-linux-gnu), Standard Edition
Data on this page belongs to its respective rights holders.
Virtuoso Faceted Browser Copyright © 2009-2012 OpenLink Software