PropertyValue
rdfs:label
  • Obrońca
rdfs:comment
  • [Źródło] ObrońcaBył, krążownikiem klasy Venator brał udział w takich bitwach jak: Bitwa o Septimo, Bitwa o Craiger, i Ossus.
  • Obrońca – zawodnik w piłce nożnej, którego zadanie polega na zapobieganiu atakom napastników przeciwnej drużyny. W dzisiejszym futbolu zadania obrońców wychodzą znacznie poza bronienie własnego pola karnego. Obrońcy znajdują się zazwyczaj blisko pola karnego. Nie wkraczają na połowę przeciwnika. Drużyna może posiadać maksymalnie pięciu obrońców aktywnie grających na boisku. Ten artykuł jest tylko stubem. Aby pomóc polskiej piłce - rozbuduj to hasło.Kategoria:Zalążki artykułów
  • Tytuł zdobywamy kończąc wszystkie misje w każdej kampanii z bonusami.
  • Ja zaś tak go bła­ga­łam: «O, Wid­mo po­tęż­ne, Wiesz prze­cie, nie ze stra­chu przed ciem­ną mo­gi­łą, Ni z ża­lu za tym ży­ciem, co mnie za­drę­czy­ło, Jesz­cze zma­ga się z to­bą ser­ce mo­je męż­ne — Tyl­ko mu żal, że pój­dzie wraz z nim do mo­gi­ły Skarb! — gniaz­da dia­men­tów, przez ogień na­tu­ry Wto­pio­ne przy stwo­rze­niu w pier­si mych mar­mu­ry Skąd ich wy­ła­mać cza­su nie mia­łam ni si­ły. Image:PD-icon.svg Public domain
  • Obrońca - w piłce nożnej zawodnik, który ma za zadanie zapobiegać atakom napastników przeciwnika na bramkę. W dzisiejszym futbolu zadania obrońców wychodzą znacznie poza zwykłe bronienie własnego pola karnego. Wyróżnia się następujące typy obrońców: Z polskich obrońców wymienić można na przykład: legendę okresu przedwojennego Władysława Szczepaniaka, polskiego eks-rekordzistę pod względem liczby występów na Mistrzostwach Świata - Władysława Żmudę, oraz byłego kapitana reprezentacji Polski, członka Klubu Wybitnego reprezentanta - Jacka Bąka.
  • Obrońca (ang. Keeper) — jedna z pozycji w quidditchu. Obrońca był jeden w drużynie, a jego zadaniem było latanie wokół wszystkich trzech obręczy i nie dopuszczenie, aby kafel przeleciał przez którąkolwiek z nich. Obrońca musiał mieć przede wszystkim dobry refleks i umiejętność błyskawicznego reagowania. Był on także nietykalny w swoim polu bramkowym. Obrońca mógł wybijać kafla w dowolny sposób: łapać, wybijać miotłą, rękami czy też kopać – ważne, żeby drużyna przeciwna nie zdobyła gola. Często interwencje obrońcy stawały się najbardziej widowiskową częścią meczu.
dcterms:subject
Długość
  • 68220.0
Nazwa
  • Obrońca
Sekcja
  • Wiersz ze zbioru Poezye
Cena
  • 7888888
Wysokość
  • 16080.0
Producent
  • Kuat drvies
dbkwik:nonsensopedia/property/wikiPageUsesTemplate
dbkwik:pl.harrypotter/property/wikiPageUsesTemplate
dbkwik:pl.swfanon/property/wikiPageUsesTemplate
dbkwik:wiersze/property/wikiPageUsesTemplate
Hipernapęd
  • klasy 2
Klasa
  • Venator
Przyspieszenie maksymalne
  • 20000
Prędkość w atmosferze
  • 12
Ładowność
  • 5555.0
dbkwik:pl.football/property/wikiPageUsesTemplate
Rodzaj
  • Wielki krążownik Wojenny
Autor
  • Maria Grossek-Korycka
Pasażerowie
  • 25
Uzbrojenie
  • Torpedy Sejsmiczne Blastery Rakiety Samonaprowadzające Działa Umbaran .
Prędkość
  • 5556
Załoga
  • 52222
Osłony
  • klasy 9
abstract
  • Ja zaś tak go bła­ga­łam: «O, Wid­mo po­tęż­ne, Wiesz prze­cie, nie ze stra­chu przed ciem­ną mo­gi­łą, Ni z ża­lu za tym ży­ciem, co mnie za­drę­czy­ło, Jesz­cze zma­ga się z to­bą ser­ce mo­je męż­ne — Tyl­ko mu żal, że pój­dzie wraz z nim do mo­gi­ły Skarb! — gniaz­da dia­men­tów, przez ogień na­tu­ry Wto­pio­ne przy stwo­rze­niu w pier­si mych mar­mu­ry Skąd ich wy­ła­mać cza­su nie mia­łam ni si­ły. W ser­ca me­go mi­ster­nej po­zła­ca­nej klat­ce Trze­po­cą się do lo­tu li­bel­le i ptasz­ki, Mo­ty­le o skrzy­deł­kach pstrych jak ada­masz­ki I ko­li­bry się trze­pią w zło­tej ser­ca siat­ce... W ser­cu mym ogród kwit­nie... zło­ci­ste żon­ki­le, Ka­me­lia ru­bi­no­wa, or­chi­dia pach­ną­ca... Wszyst­ko to rwie się ze mnie na wia­ter, do słoń­ca, I te cud­ne isto­ty umrąż w mej mo­gi­le?! Ser­ce — ta ma­ła lamp­ka gli­nia­na i kru­cha Za­my­ka w so­bie pło­mień, iskrą za­pa­lo­ny, Któ­ra w pierś mi strze­li­ła od słoń­ca ko­ro­ny — I w mo­im gro­bie zga­śnie rzad­ki ogień du­cha? Wszak je­stem twą wła­sno­ścią! — czy póź­niej czy wcze­śniej Weź­miesz mię — lecz po­cze­kaj! — daj mi cza­su ty­le, Bym wy­zwo­li­ła kwia­ty, li­bel­le, mo­ty­le, Bry­lan­ty, ogień... Daj mi wy­śpie­wać me pie­śni!... Wró­cisz za­brać mię wte­dy, gdy pierś bę­dzie pu­sta, Gdy wszyst­ko, co w niej ży­we, odej­dzie do świa­ta!» — A Śmierć tyl­ko jak zi­ma dę­ła lo­do­wa­ta W pierś mą na pło­mień ży­cia, ga­sząc go przez usta. Wtem bły­sła po­stać, ni­by z ob­ra­zów ko­ściel­nych, Mu­za wznió­sł­szy obu­rącz dwa ogni­ste mie­cze W obro­nie pier­si mo­jej: «Precz! — do śmier­ci rze­cze — Nie masz pra­wa do­ty­kać rze­czy nie­śmier­tel­nych». Image:PD-icon.svg Public domain
  • [Źródło] ObrońcaBył, krążownikiem klasy Venator brał udział w takich bitwach jak: Bitwa o Septimo, Bitwa o Craiger, i Ossus.
  • Obrońca – zawodnik w piłce nożnej, którego zadanie polega na zapobieganiu atakom napastników przeciwnej drużyny. W dzisiejszym futbolu zadania obrońców wychodzą znacznie poza bronienie własnego pola karnego. Obrońcy znajdują się zazwyczaj blisko pola karnego. Nie wkraczają na połowę przeciwnika. Drużyna może posiadać maksymalnie pięciu obrońców aktywnie grających na boisku. Ten artykuł jest tylko stubem. Aby pomóc polskiej piłce - rozbuduj to hasło.Kategoria:Zalążki artykułów
  • Obrońca - w piłce nożnej zawodnik, który ma za zadanie zapobiegać atakom napastników przeciwnika na bramkę. W dzisiejszym futbolu zadania obrońców wychodzą znacznie poza zwykłe bronienie własnego pola karnego. Wyróżnia się następujące typy obrońców: * środkowy obrońca - CB (ang. central back): są nimi zwykle rośli zawodnicy (rzadko zdarzają się gracze poniżej 180 cm), którzy mają za zadanie bronić pola karnego bezpośrednio przed własną bramką bądź też w nowoczesnym futbolu nawet przed linią 16 metra. Wykorzystywani są także (ze względu na swoją budowę) przy stałych fragmentach gry. * boczny obrońca - SB (ang. side back): wyróżnia się lewych (LB) i prawych (RB) obrońców bocznych. Do ich zadań należą zarówno zatrzymywanie ataków bocznych pomocników lub skrzydłowych drużyny przeciwnej, jak i wspomaganie własnych bocznych pomocników i skrzydłowych w ataku. Można by rzec, że mają te same zadania jak cofnięci skrzydłowi, jednak ich priorytetem jest obrona, podczas gdy ci drudzy mają bardziej zrównoważone podejście do obu zadań. * ostatni stoper - SW (ang. sweeper): jest to ostatni obrońca grający najbliżej własnej bramki. W dzisiejszym futbolu pozycja rzadko używana ze względu na nowoczesny sposób gry obronnej (pułapki ofsajdowe), lecz niegdyś bardzo popularna. Do zadań stopera należy "czyszczenie" wszystkich piłek, które w jakiś sposób przedostały się przez linię obrony, poprzez wykopanie jej jak najdalej od własnej bramki. Stoperami byli zazwyczaj zawodnicy obdarzeni zdolnościami przywódczymi, gdyż zawodnik ten miał też za zadanie koordynację gry obronnej. Z polskich obrońców wymienić można na przykład: legendę okresu przedwojennego Władysława Szczepaniaka, polskiego eks-rekordzistę pod względem liczby występów na Mistrzostwach Świata - Władysława Żmudę, oraz byłego kapitana reprezentacji Polski, członka Klubu Wybitnego reprezentanta - Jacka Bąka. Za przykład zagranicznych obrońców posłużyć mogą: znany z mocnego strzału Roberto Carlos, "długowieczny" Paolo Maldini, oraz "Cesarz" - Franz Beckenbauer.
  • Tytuł zdobywamy kończąc wszystkie misje w każdej kampanii z bonusami.
  • Obrońca (ang. Keeper) — jedna z pozycji w quidditchu. Obrońca był jeden w drużynie, a jego zadaniem było latanie wokół wszystkich trzech obręczy i nie dopuszczenie, aby kafel przeleciał przez którąkolwiek z nich. Obrońca musiał mieć przede wszystkim dobry refleks i umiejętność błyskawicznego reagowania. Był on także nietykalny w swoim polu bramkowym. Obrońca mógł wybijać kafla w dowolny sposób: łapać, wybijać miotłą, rękami czy też kopać – ważne, żeby drużyna przeciwna nie zdobyła gola. Często interwencje obrońcy stawały się najbardziej widowiskową częścią meczu. Obrońca zakładał podczas meczu różnego rodzaju ochraniacze. Ron Weasley, kiedy grał na tej pozycji miał skórzany kask, naramienniki, ochraniacze na klatkę piersiową, nogi oraz kolana.
is Pozycja of
is Tytuł of
is Praca of
is Pseudonim of
is Użytkownicy of