PropertyValue
rdfs:label
  • Agy
  • Agy
rdfs:comment
  • Az agy az emberi test gondolkodásközpontja. Vannak, akik csekélyebb mértékben fejlesztik ki kognitív képességeiket, de ábrándoznak agykontrollos, paranormális "bővítésén" (Grabovoj-száma: "5983240")
  • Az Amerikai Robot számítógépe. A robotok tervezése volt a fő feladata. 2030 k. az Egyesült Robot által kapott adatok alapján megoldotta a hiperhajtómű problémáját. A problémamegoldás közben szembekerült az Első Törvény problémájával, ugyanis az egyenletek szerint az űrhajóban tartózkodó emberek egy pillanatig meghalnak, de az után visszatérnek az életbe. Hogy a problémát a maga számára feloldja, a humor sajátos eszközeihez nyúlt. Az űrhajó elkészítése után a két űrhajóst teljesen elzárta, az irányítást nem engedte át, csak az űrhajó felé engedte a kommunikációt, vissza nem, és az élelmezés csak bab és tej volt. A hiperűri ugrás során bekövetkező ideiglenes halált, pedig érdekes képzetekkel próbálta az űrhajósok számára érdekessé tenni. Az űrutazás során több mint 300000 parszeket utaztak.
dcterms:subject
abstract
  • Az agy az emberi test gondolkodásközpontja. Vannak, akik csekélyebb mértékben fejlesztik ki kognitív képességeiket, de ábrándoznak agykontrollos, paranormális "bővítésén" (Grabovoj-száma: "5983240")
  • Az Amerikai Robot számítógépe. A robotok tervezése volt a fő feladata. 2030 k. az Egyesült Robot által kapott adatok alapján megoldotta a hiperhajtómű problémáját. A problémamegoldás közben szembekerült az Első Törvény problémájával, ugyanis az egyenletek szerint az űrhajóban tartózkodó emberek egy pillanatig meghalnak, de az után visszatérnek az életbe. Hogy a problémát a maga számára feloldja, a humor sajátos eszközeihez nyúlt. Az űrhajó elkészítése után a két űrhajóst teljesen elzárta, az irányítást nem engedte át, csak az űrhajó felé engedte a kommunikációt, vissza nem, és az élelmezés csak bab és tej volt. A hiperűri ugrás során bekövetkező ideiglenes halált, pedig érdekes képzetekkel próbálta az űrhajósok számára érdekessé tenni. Az űrutazás során több mint 300000 parszeket utaztak. Forrás: ALAPÍTVÁNY ÉS ASIMOV – Részletek az Enciklopédia Galaktikából (1997-2007) - Galaktikus Könyvtár 1. kötet Az eredeti szócikket összeállította és feltöltötte: Györgyi Ákos. Cikksorszám:0003 A szócikk az alábbi mű alapján készült: Isaac Asimov: Robottörténetek - A csillagokba! Kategória:Mesterséges intelligenciák Kategória:Robotok-Birodalom-Alapítvány